přeskočit k navigaci »

Úvod > Aktuality > Interaktivní encyklopedie vybojovala 3. místo v soutěži Zlatý erb 2014

Interaktivní encyklopedie vybojovala 3. místo v soutěži Zlatý erb 2014

28.04.2014

zařazeno v kategorii: Encyklopedie | autor: Encyklopedie

V Hradci Králové byly vyhlášeny výsledky celostátního kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb 2014. Letošní ročník byl v pořadí již šestnáctý. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb.

Město Cheb vybojovalo v konkurenci dalších 12 finalistů třetí místo v kategorii nejlepší elektronická služba měst, kdy bronzem byla oceněna Interaktivní encyklopedie města Cheb. Cenu za chebskou radnici převzali informatici Jaroslav Kubík a Jan Červenka.

Obsahem encyklopedie je přehled o dvou stech nejvýznamnějších chebských památkách, ale také událostech a osobnostech, které jsou vzájemně propojeny. K jednotlivým památkám jsou k dispozici texty, fotografie, videa, audiozáznamy a též archiválie a muzeálie, které jinak nebývají běžně dostupné. Encyklopedie obsahuje také důležité turistické informace a umožňuje vytváření vlastních výletních tras po vybraných památkách.

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.